Sõiduulatus ja laadimine: võimalused on särtsakad

Pidev uuendamine on võimaldanud Nissan ARIYAl astuda sammu tavapärasest eemale. See pole lihtsalt elektriauto. See on täiesti uus sõiduelamus.

Ehitage midagi hingematvat

AKUD JA MOOTORID

Nissan ARIYA – pealtvaade kurvis looduse keskel

Alustage ideaalsest sobivusest

Erinevad aku- ja mootorikonfiguratsioonid võimaldavad leida igal juhil just teile sobivaima Nissan ARIYA. Avastage, milline versioon on teile sobivaim.

Nissan ARIYA 63 kWh.

Nissan ARIYA 87 kWh.

Nissan ARIYA e-4ORCE 87 kWh.

Uut liiki vabadus Nissan ARIYAlga

KUI KAUGELE ARIYA TEID VIIB?

Teie 100% elektrilise Nissan ARIYA sõiduulatust võivad mõjutada mitmesugused tegurid nagu ilm, õhutemperatuur, keskmine sõidukiirus, aku laetus ja pagasi kogus pakiruumis.

Rohkelt energiat ja suured ootused. Seigelge kuni 536 km ühe laadimisega.

SÕIDUULATUS JA LAADIMINE

Nissan Aryia Home charging type 2

KODUS LAADIMINE (TÜÜP 2)

230 V seinalaadija teeb elu mugavamaks ja võimaldab öelda hüvasti bensiinijaamadele. Tavakiirusega laadimiseks ühendage oma Nissan ARIYA otse tavalisse seinakontakti või laske paigaldada koju Nissani 7,4 kW või 22 kW AC-laadija [4], et laadida oma Nissan ARIYA’t öösel kas või nullist 100%-ni.

Kiire laadimine ja start

Euroopas on enam kui 8000 laadimisjaama, kus on olemas 480 V CCS2 kiirlaadijad (DC 130 kW), mis võimaldavad laadida aku 80%-ni kõigest 35 minutiga. See näitaja võib erineda, sest laadimisaegu võivad mõjutada mitmesugused tegurid, lisateavet leiate allpool. [5]


ARIYA (63 kWh) 
20%-lt 80%-le ligikaudu 35 minutiga


ARIYA (87 kWh) 
20%-lt 80%-le ligikaudu 40 minutiga

Eeltoodud laadimiskiirused ja -ajad sõltuvad mitmesugustest teguritest (nt aku temperatuurist). Üksikasju vt allpool [5]

Nissan ARIYA smartphone displaying charging information

Nutikas laadimine

Planeerige kodune laadimine nutitelefonist (kui see on saadaval) ja valige laadimiseks kellaajad, mil elekter on kõige soodsam.

Kui palju raha säästate oma Nissan ARIYA roolis?

Valige kalkulaatoris jõuallikas, lisage kohalikud kütuse- ja elektrihinnad ning arvutage potentsiaalne kokkuhoid, mida annab üleminek 100% elektrilisele sõidukile. Kalkulaator prognoosib 100% elektrilise Nissan ARIYAI tarbitud energia eeldatava maksumuse ning võrdleb seda sisepõlemismootoriga sõiduki kütusekuluga, tuginedes kasutaja sisestatud lähteandmetele.

Nissan ARIYAI võimsustarbe arvutamisel kasutatakse ühtlustatud ülemaailmse kergsõidukite katsetamise meetodi (WLTP) andmeid. Andmed on toodud ainult informatiivsel ja võrdleval eesmärgil ning sõltuvad mitmesugustest tehnilistest (nt lisavarustus, aku seisukord, kliimaseadme kasutus, sõiduki hooldus, juhi sõidustiil) ja mittetehnilistest teguritest (nt ilm, teeolud jms). Tegelikud tulemused võivad erineda.

Nissan ARIYAL on palju eeliseid – nullemissiooniga sõit on kõigest algus.

ELEKTRIAUTO EELISED

Nissan ARIYA – kodus katusealuse all laadimas

Väiksemad hoolduskulud

Kuna elektrisõidukil on vähem liikuvaid osi kui traditsioonilisel sisepõlemismootoriga sõidukil, on elektrisõidukit odavam pidada.

Muud soodustused

Teie linn või omavalitsus võib pakkuda elektrisõiduki omanikule täiendavaid eeliseid ja toetusi – näiteks saate sõita mööda bussiradu ning parkimine on samuti paljudes kohtades tasuta.

Korduma kippuvad küsimused

KUI SUUR ON NISSAN ARIYA SÕIDUULATUS?

KAS NISSAN ARIYA LAADIMINE ON ODAVAM KUI KÜTUSE TANKIMINE?

  [1] WLTP-tsükkel, ametliku homologeerimise ootel 2022. a.

[2] Sõiduulatuse andmed pärinevad laborikatsetest, mis vastavad Euroopa Liidu normidele ning on mõeldud erinevat tüüpi autode võrdlemiseks. Need andmed ei viita konkreetsele sõidukile ja ei moodusta osa pakkumisest. Need väärtused ei pruugi ühtida igapäevasel sõitmisel saavutatavate tulemustega. Lisavarustus, sõiduki seisukord, sõidustiil ja mittetehnilised tegurid, nagu ilmaolud, võivad tegelikke tulemusi mõjutada. Väärtused selgitati välja uue väikesõidukite ülemaailmse ühtlustatud katsemenetluse (WLTP) katsetsükliga.

[3] CO2 emissioon ja energiatarve on riigiti erinevad.  

[4] Max AC-laadimisvõimsus Nissan ARYIAST on 7 kW. Toodud laadimisaeg põhineb laadimisel tüüp 2 laadimiskaabliga (režiim 3) ja 32 A voolutugevusega.. 

[5] Toodud on 63 kWh ja 87 kWh aku andmed. Laadimisaeg sõltub laadimistingimustest, sh laadija tüübist ja seisukorrast, aku temperatuurist ning laadimiskoha õhutemperatuurist. Külmas kliimas võib kiirlaadimisprotsessi kiirendamiseks olla vajalik autosisene akusoojendus. Määratud kiirlaadimisaja saavutamiseks on vajalik CCS 2 kiirlaadija (DC 130 kW) olemasolu. Nissan ARIYA on varustatud kaitsefunktsiooniga, et kaitsta akut ülekuumenemise eest, kui seda laetakse kiirlaadijaga lühikese ajavahemiku jooksul palju kordi. Kui aku temperatuuri tõttu aktiveeritakse aku kaitsefunktsioon, võib järjestikkusel kiirlaadimisel laadimisaeg pikeneda. 

   Pildid ja kirjeldused on illustratiivsed. Mõnedel fotodel olevate autode spetsifikatsioonid ei vasta Eesti nõuetele ega kujuta endast konkreetset mudelit, varustustaset ega pakkumist. On võimalik, et näidatud funktsioonid ei ole saadaval või ei kuulu standardvarustusse või on saadaval lisavarustusena.  

   Standard- või lisavarustuse (saadaval lisatasu eest) funktsioonid olenevad konkreetsest versioonist.